🔑 Dziś o bezpiecznych hasłach. Do podstawowego zabezpieczania się polecam nie wymyślać haseł, bo one zawsze obciążone są w jakiś sposób naszymi ludzkimi przywarami – lenistwo, brak pomysłu, powtarzalność, schematy behawioralne itd itp.

⚠️ Jedno hasło do wielu serwisów to jeden z najczęstszych błędów bezpieczeństwa. Jeśli wycieknie z jednego miejsca, cyberprzestępcy próbują go automatycznie w innych usługach – mailu, sklepach internetowych czy bankowości. Manager haseł pozwala mieć wszędzie inne hasło bez konieczności ich pamiętania.

💡 Polecam bardzo za to stosowanie managerów haseł. Mają kilka zalet, m.in.:
1️⃣ Generują bezpieczne i losowe hasła
2️⃣ Hasła nie zawierają żadnych naszych danych, nie można ich z nami skojarzyć i co ważne – mają różną długość. To utrudnia znalezienie schematu naszych haseł i przełamania granicy bezpieczeństwa.
3️⃣ Hasła są zabezpieczone i w formie zaszyfrowanej przechowywane na urządzeniu lub w chmurze
4️⃣ Można z nich korzystać na wielu urządzeniach – nie nosimy ze sobą kartek, notesów czy plików z hasłami.

🚀 Kiedy rozpoczniecie swoją przygodę z managerami haseł zacznijcie od jednej strony, jednego miejsca gdzie będziecie się logować za jego pomocą. Jak się oswoicie z tym narzędziem to dopiero wtedy dodajemy kolejne strony. Niech to narzędzie rozwija się wraz z Waszą cyberświadomością. 🛡️

🛡️ Bezpieczności Wam życzę!